  • BR5005L-G
BR5005L-G
advertisement
Manufacturer No:
BR5005L-G
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-BR5005L-G
Package:
4-SIP, with Heat Sink
Datasheet:
BR5005L-G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BR5005L-G
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to BR5005L-G.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-SIP, with Heat Sink
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Technology
    Standard
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 50V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.1V @ 25A
  • Current - Average Rectified (Io)
    50A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    50V