  • BRL2515T3R3MD
BRL2515T3R3MD
advertisement
Manufacturer No:
BRL2515T3R3MD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-BRL2515T3R3MD
Package:
1006 (2515 Metric)
Datasheet:
BRL2515T3R3MD
Description:
FIXED IND 3.3UH 750MA 279.5 MOHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BRL2515T3R3MD
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tape, Embossed
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.7mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    750mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2515
  • Case Code (Imperial)
    1006
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    279.5mOhm Max
  • Max DC Current
    800mA
  • Frequency - Self Resonant
    70MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • DC Current
    750mA
  • Special Feature
    DCR MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1006 (2515 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    BR, L Type
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.059W 2.50mmx1.50mm
  • Tolerance
    ±20%