  • BSC100N03LSGATMA1
BSC100N03LSGATMA1
advertisement
Manufacturer No:
BSC100N03LSGATMA1
HK JDW NO:
699-BSC100N03LSGATMA1
Package:
8-PowerTDFN
Datasheet:
BSC100N03LSGATMA1
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 10mOhm @ 30A, 10V ±20V 1500pF @ 15V 17nC @ 10V 30V 8-PowerTDFN
Quantity:
In Stock : 12016
Step5Bar-code shipping tag
BSC100N03LSGATMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-PowerTDFN
  • Supplier Device Package
    PG-TDSON-8-1
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    OptiMOS™
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Power Dissipation-Max
    2.5W Ta 30W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    10mOhm @ 30A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2.2V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1500pF @ 15V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    13A Ta 44A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    17nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    30V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V