  • BSCH0010050547NJCP
BSCH0010050547NJCP
advertisement
Manufacturer No:
BSCH0010050547NJCP
Manufacturer:
Chilisin Electronics
HK JDW NO:
156-BSCH0010050547NJCP
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 6355
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BSCH0010050547NJCP
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    BSCH
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Type
    Multilayer
  • Current Rating (Amps)
    200mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    47nH
  • DC Resistance (DCR)
    720mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm