  • BSCH001608081N5S00
BSCH001608081N5S00
advertisement
Manufacturer No:
BSCH001608081N5S00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
HK JDW NO:
156-BSCH001608081N5S00
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 104710
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BSCH001608081N5S00
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    BSCH
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Multilayer
  • Current Rating (Amps)
    600mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    1.5nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    8GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.6A
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm