  • BSCQ000603035N6C00
BSCQ000603035N6C00
advertisement
Manufacturer No:
BSCQ000603035N6C00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
HK JDW NO:
156-BSCQ000603035N6C00
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 14197
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BSCQ000603035N6C00
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    BSCQ
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • Type
    Multilayer
  • Current Rating (Amps)
    325mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    5.6nH
  • DC Resistance (DCR)
    470mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5.5GHz
  • Q @ Freq
    14 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm