  • BSM100GB120DN2KHOSA1
BSM100GB120DN2KHOSA1
advertisement
Manufacturer No:
BSM100GB120DN2KHOSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-BSM100GB120DN2KHOSA1
Package:
Module
Datasheet:
Description:
IGBT MOD 1200V 145A 700W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BSM100GB120DN2KHOSA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Published
    1999
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Configuration
    Half Bridge
  • Power - Max
    700W
  • Input
    Standard
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    2mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    145A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    3V @ 15V, 100A
  • NTC Thermistor
    No
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    6.5nF @ 25V