  • BSM30GP60B2BOSA1
BSM30GP60B2BOSA1
advertisement
Manufacturer No:
BSM30GP60B2BOSA1
HK JDW NO:
376-BSM30GP60B2BOSA1
Package:
Module
Datasheet:
Description:
IGBT MODULE 600V 50A 180W
Step5Bar-code shipping tag
BSM30GP60B2BOSA1
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Configuration
    Full Bridge
  • Power - Max
    180W
  • Input
    Three Phase Bridge Rectifier
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    500μA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    600V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    50A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.45V @ 15V, 30A
  • NTC Thermistor
    Yes
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    1.6nF @ 25V