  • BSM75GP60BOSA1
BSM75GP60BOSA1
advertisement
Manufacturer No:
BSM75GP60BOSA1
HK JDW NO:
376-BSM75GP60BOSA1
Description:
IGBT 2 LOW POWER ECONO3-3
Step5Bar-code shipping tag
BSM75GP60BOSA1
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Number of Terminations
    24
  • Pin Count
    24
  • JESD-30 Code
    R-XUFM-X24
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Number of Elements
    7
  • Configuration
    Three Phase Inverter
  • Power - Max
    310W
  • Transistor Application
    POWER CONTROL
  • Input
    Three Phase Bridge Rectifier
    600V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    100A
  • Turn On Time
    140 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.45V @ 15V, 75A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    400 ns
  • NTC Thermistor
    Yes
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    3.3nF @ 25V