  • BU-3030-A-12-0
BU-3030-A-12-0
advertisement
Manufacturer No:
BU-3030-A-12-0
Manufacturer:
Mueller Electric Co
HK JDW NO:
531-BU-3030-A-12-0
Package:
Datasheet:
Description:
CORD ALLI CLIP-ALLI CLIP 12" BLK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BU-3030-A-12-0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Insulation
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Series
    BU
  • Voltage - Rated
    300V
  • Current Rating
    10A
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Configuration
    Alligator to Alligator
  • Cable Length
    12.0" (304.80mm)