  • BU33TA2WHFV-TR
BU33TA2WHFV-TR
advertisement
Manufacturer No:
BU33TA2WHFV-TR
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-BU33TA2WHFV-TR
Package:
SOT-665
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC 5 SOT-665
Quantity:
In Stock : 750
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BU33TA2WHFV-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-665
  • Number of Pins
    5
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Power Rating
    410mW
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Max Power Dissipation
    220mW
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage
    3.3V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    200mA
  • Operating Supply Current
    40μA
  • Output Current
    200mA
  • Quiescent Current
    1A
  • Accuracy
    1 %
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Min Input Voltage
    2.5V
  • Max Input Voltage
    5.5V
  • Dropout Voltage
    300mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    1V
  • Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
    70dB
  • Voltage Tolerance-Max
    1%
  • Min Current Limit
    250mA
  • Nominal Output Voltage
    3.3V
  • Height
    600μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    1.2mm