  • BWCS001207074N7H00
BWCS001207074N7H00
advertisement
Manufacturer No:
BWCS001207074N7H00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
HK JDW NO:
156-BWCS001207074N7H00
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 6576
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BWCS001207074N7H00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    BWCS
  • Size / Dimension
    0.047Lx0.028W 1.19mmx0.70mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    640mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    4.7nH
  • DC Resistance (DCR)
    130mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4.77GHz
  • Q @ Freq
    15 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.66mm