  • BYQ72EW-200Q
BYQ72EW-200Q
advertisement
Manufacturer No:
BYQ72EW-200Q
Manufacturer:
WeEn Semiconductors
HK JDW NO:
887-BYQ72EW-200Q
Package:
TO-247-3
Step5Bar-code shipping tag
BYQ72EW-200Q
  • Package / Case
    TO-247-3
  • Part Status
    Active
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    20μA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 15A
  • Operating Temperature - Junction
    150°C Max
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    200V
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A