  • BYWF29-200HE3/45
BYWF29-200HE3/45
advertisement
Manufacturer No:
BYWF29-200HE3/45
HK JDW NO:
884-BYWF29-200HE3/45
Datasheet:
BYWF29-200HE3/45
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BYWF29-200HE3/45
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
    Rectifier Diodes
  • Technology
    SCHOTTKY
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.3V @ 20A
  • Case Connection
    CATHODE
  • Forward Current
    8A
  • Operating Temperature - Junction
    -65°C~150°C
  • Max Surge Current
    100A
  • Output Current-Max
    8A
  • Max Reverse Voltage (DC)
    200V
  • Average Rectified Current
    8A
    200V
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    100A
  • Reverse Voltage
    200V