  • BZ118078WV50036CB1
BZ118078WV50036CB1
advertisement
Manufacturer No:
BZ118078WV50036CB1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-BZ118078WV50036CB1
Package:
Axial, Can - Screw Terminals
Description:
TOSZ118078 50pF 30000V 30kV Ceramic Capacitor ±10% 100ppm/Cel ppm/°C 4.646Diax3.346L 118.00mmx85.00mm 2 Terminations Chassis Mount Axial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
BZ118078WV50036CB1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Axial, Can - Screw Terminals
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TOSZ118078
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    4.646Diax3.346L 118.00mmx85.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100ppm/Cel ppm/°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    30000V 30kV
  • Capacitance
    50pF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    30000V
  • Diameter
    118mm
  • Length
    85mm