  • BZB84-B16VL
BZB84-B16VL
advertisement
Manufacturer No:
BZB84-B16VL
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
HK JDW NO:
554-BZB84-B16VL
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
Description:
BZB84-B16/SOT23/TO-236AB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZB84-B16VL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Configuration
    1 Pair Common Anode
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 10V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    300mW
  • Impedance-Max
    40Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    16V