  • BZD17C11P-E3-18
BZD17C11P-E3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZD17C11P-E3-18
HK JDW NO:
884-BZD17C11P-E3-18
Package:
DO-219AB
Datasheet:
BZD17C11P-E3-18
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZD17C11P-E3-18
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-219AB
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    DO-219AB (SMF)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Max Power Dissipation
    800mW
  • Impedance
    7Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    4μA @ 8.2V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    800mW
  • Max Reverse Leakage Current
    4μA
  • Test Current
    50mA
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    11V
  • Zener Voltage
    11V