  • BZD17C11P R3G
BZD17C11P R3G
advertisement
Manufacturer No:
BZD17C11P R3G
HK JDW NO:
799-BZD17C11P R3G
Package:
DO-219AB
Datasheet:
BZD17C11P R3G
Description:
7Ohms ±5.45% 4μA @ 8.2V -55°C~175°C TJ DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD17C11P R3G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-219AB
  • Supplier Device Package
    Sub SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±5.45%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    4μA @ 8.2V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    800mW
  • Impedance-Max
    7Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    11V