  • BZD17C13P MTG
BZD17C13P MTG
advertisement
Manufacturer No:
BZD17C13P MTG
HK JDW NO:
799-BZD17C13P MTG
Datasheet:
BZD17C13P MTG
Description:
10Ohms ±6.53% 2μA @ 10V -55°C~175°C TJ DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD17C13P MTG
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Tolerance
    ±6.53%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    2μA @ 10V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    800mW
  • Impedance-Max
    10Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    13V