  • BZD17C15P R3G
BZD17C15P R3G
advertisement
Manufacturer No:
BZD17C15P R3G
HK JDW NO:
799-BZD17C15P R3G
Datasheet:
BZD17C15P R3G
Description:
10Ohms ±5% 1μA @ 11V -55°C~175°C TJ DO-219AB
Quantity:
In Stock : 14789
Step5Bar-code shipping tag
BZD17C15P R3G
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Published
    2015
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Discontinued
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 11V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    800mW
  • Impedance-Max
    10Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    15V