  • BZD17C18P RQG
BZD17C18P RQG
advertisement
Manufacturer No:
BZD17C18P RQG
HK JDW NO:
799-BZD17C18P RQG
Datasheet:
BZD17C18P RQG
Description:
15Ohms ±6.38% 1μA @ 13V -55°C~175°C TJ DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD17C18P RQG
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Tolerance
    ±6.38%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 13V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    800mW
  • Impedance-Max
    15Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    18V