  • BZD17C51P RFG
BZD17C51P RFG
advertisement
Manufacturer No:
BZD17C51P RFG
HK JDW NO:
799-BZD17C51P RFG
Datasheet:
BZD17C51P RFG
Description:
60Ohms ±5.88% 1μA @ 39V -55°C~175°C TJ DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD17C51P RFG
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Tolerance
    ±5.88%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 39V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    800mW
  • Impedance-Max
    60Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    51V