  • BZD27C11PHR3G
BZD27C11PHR3G
advertisement
Manufacturer No:
BZD27C11PHR3G
HK JDW NO:
799-BZD27C11PHR3G
Datasheet:
BZD27C11PHR3G
Description:
7Ohms ±5.45% 4μA @ 8.2V -55°C~175°C TJ DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD27C11PHR3G
  • Impedance-Max
    7Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    11V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    DO-219AB
  • Supplier Device Package
    Sub SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±5.45%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    4μA @ 8.2V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    1W