  • BZD27C30PHR3G
BZD27C30PHR3G
advertisement
Manufacturer No:
BZD27C30PHR3G
HK JDW NO:
799-BZD27C30PHR3G
Datasheet:
BZD27C30PHR3G
Description:
15Ohms ±6.66% 1μA @ 22V -55°C~175°C TJ DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD27C30PHR3G
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    DO-219AB
  • Supplier Device Package
    Sub SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±6.66%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 22V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    1W
  • Impedance-Max
    15Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    30V