  • BZD27C68PHMHG
BZD27C68PHMHG
advertisement
Manufacturer No:
BZD27C68PHMHG
HK JDW NO:
799-BZD27C68PHMHG
Datasheet:
BZD27C68PHMHG
Description:
80Ohms ±5.88% 1μA @ 51V -55°C~175°C TJ DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD27C68PHMHG
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    1W
  • Impedance-Max
    80Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    68V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    DO-219AB
  • Supplier Device Package
    Sub SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±5.88%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 51V