  • BZD27C6V8P MHG
BZD27C6V8P MHG
advertisement
Manufacturer No:
BZD27C6V8P MHG
HK JDW NO:
799-BZD27C6V8P MHG
Package:
DO-219AB
Datasheet:
BZD27C6V8P MHG
Description:
3Ohms ±5.88% 10μA @ 3V -55°C~175°C TJ DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD27C6V8P MHG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-219AB
  • Supplier Device Package
    Sub SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±5.88%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 3V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    1W
  • Impedance-Max
    3Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    6.8V