  • BZD27C82PHRHG
BZD27C82PHRHG
advertisement
Manufacturer No:
BZD27C82PHRHG
HK JDW NO:
799-BZD27C82PHRHG
Datasheet:
BZD27C82PHRHG
Description:
200Ohms ±6.09% 1μA @ 62V -55°C~175°C TJ DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD27C82PHRHG
    DO-219AB
  • Supplier Device Package
    Sub SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±6.09%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 62V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    1W
  • Impedance-Max
    200Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    82V