  • BZD27C8V2P RVG
BZD27C8V2P RVG
advertisement
Manufacturer No:
BZD27C8V2P RVG
HK JDW NO:
799-BZD27C8V2P RVG
Datasheet:
BZD27C8V2P RVG
Description:
2Ohms ±5% 10μA @ 3V -55°C~175°C TJ DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD27C8V2P RVG
    DO-219AB
  • Supplier Device Package
    Sub SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 3V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    1W
  • Impedance-Max
    2Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    8.2V