  • BZD27C9V1P-M3-08
BZD27C9V1P-M3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZD27C9V1P-M3-08
HK JDW NO:
884-BZD27C9V1P-M3-08
Datasheet:
BZD27C9V1P-M3-08
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZD27C9V1P-M3-08
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Published
    2016
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, BZD27C-M
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    800mW
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Impedance
    4Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 5V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Impedance-Max
    4Ohm
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Reference Voltage
    9.1V
  • Breakdown Voltage
    9.1V
  • Zener Voltage
    9.1V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Working Test Current
    50mA