  • BZM55C24-TR
BZM55C24-TR
advertisement
Manufacturer No:
BZM55C24-TR
HK JDW NO:
884-BZM55C24-TR
Datasheet:
BZM55C24-TR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZM55C24-TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Silver, Tin
    2-SMD, No Lead
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
    e2
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN SILVER
  • HTS Code
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Technology
    ZENER
  • Pin Count
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Impedance
    80Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 18V
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Impedance-Max
    220Ohm
  • Test Current
    5mA
  • Reference Voltage
    24V
  • Breakdown Voltage
    25.6V
  • Zener Voltage
    24V
  • Voltage Tol-Max
    5.79%
  • Voltage Tolerance
    6%