  • BZT52B10 RHG
BZT52B10 RHG
advertisement
Manufacturer No:
BZT52B10 RHG
HK JDW NO:
799-BZT52B10 RHG
Package:
SOD-123F
Datasheet:
BZT52B10 RHG
Description:
ZENER DIODE 20Ohm ±2% 180nA @ 7V -55°C~175°C TJ SOD-123F
Quantity:
In Stock : 11750
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BZT52B10 RHG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOD-123F
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Diode Type
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    180nA @ 7V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 10mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    20Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    10V