  • BZT52B28JS-TP
BZT52B28JS-TP
advertisement
Manufacturer No:
BZT52B28JS-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
HK JDW NO:
543-BZT52B28JS-TP
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
BZT52B28JS-TP
Description:
80Ohm ±2% 100nA @ 22V -55°C~175°C TJ SC-76, SOD-323
Step5Bar-code shipping tag
BZT52B28JS-TP
  • Package / Case
    SC-76, SOD-323
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 22V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    200mW
  • Impedance-Max
    80Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    28V