  • BZT52C12S RRG
BZT52C12S RRG
advertisement
Manufacturer No:
BZT52C12S RRG
HK JDW NO:
799-BZT52C12S RRG
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
BZT52C12S RRG
Purchasing and Inquiry
BZT52C12S RRG Overview
This electrical device requires reverse leakage current of 90nA @ 8V.While the device is operating, the maximum voltage - Zener (Nom) is reduced to 12V.This value reaches 1V @ 10mA when the maximum Forward voltage (Vf) is applied.
BZT52C12S RRG Features
reverse leakage current of 90nA @ 8V
90nA @ 8V is the maximum voltage (Tol)
BZT52C12S RRG Applications
Step5Bar-code shipping tag
BZT52C12S RRG
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    SC-90, SOD-323F
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Tolerance
    ±5%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    90nA @ 8V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 10mA
  • Power - Max
    200mW
  • Impedance-Max
    25Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    12V