  • BZT52C13-HE3-18
BZT52C13-HE3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZT52C13-HE3-18
HK JDW NO:
884-BZT52C13-HE3-18
Datasheet:
BZT52C13-HE3-18
Description:
Zener Diodes 13 Volt 0.41W 5% AUTO
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZT52C13-HE3-18
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2016
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±5%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    410mW
    2
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    9Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 10V
  • Power Dissipation
    410mW
  • Impedance-Max
    9Ohm
  • Reference Voltage
    13V
  • Zener Voltage
    13V
  • Voltage Tol-Max
    6.42%
  • Voltage Tolerance
    5%
  • Zener Current
    25mA