  • BZT52C4V7-TP
BZT52C4V7-TP
advertisement
Manufacturer No:
BZT52C4V7-TP
HK JDW NO:
543-BZT52C4V7-TP
Package:
SOD-123
Datasheet:
BZT52C4V7-TP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZT52C4V7-TP
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    SOD-123
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2005
  • Tolerance
    ±6%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Base Part Number
    BZT52C4V7
  • Pin Count
    2
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Qualification Status
    Not Qualified
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    0.5W
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3μA @ 2V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    200mW
  • Impedance-Max
    80Ohm
  • Reference Voltage
    4.7V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    4.7V
  • Voltage Tol-Max
    6.38%
  • Working Test Current
    5mA
  • Dynamic Impedance-Max
    80Ohm