  • BZT52H-B47,115
BZT52H-B47,115
advertisement
Manufacturer No:
BZT52H-B47,115
HK JDW NO:
554-BZT52H-B47,115
Package:
SOD-123F
Datasheet:
BZT52H-B47,115
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZT52H-B47,115
  • Package / Case
    SOD-123F
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TA
  • Published
    2010
  • Tolerance
    ±2%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Terminal Form
    FLAT
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F2
  • Power Dissipation-Max
    0.375W
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 32.9V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    375mW
  • Impedance-Max
    90Ohm
  • Reference Voltage
    47V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    47V
  • Voltage Tol-Max
    1.91%
  • Working Test Current
    2mA