  • BZT55C75 L0G
BZT55C75 L0G
advertisement
Manufacturer No:
BZT55C75 L0G
HK JDW NO:
799-BZT55C75 L0G
Description:
170Ohms ±5% 100nA @ 56V -65°C~175°C TJ DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Step5Bar-code shipping tag
BZT55C75 L0G
    DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
  • Supplier Device Package
    Mini MELF
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C TJ
  • Tolerance
    ±5%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 56V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 10mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    170Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    75V