  • BZV55B3V6 L1G
BZV55B3V6 L1G
advertisement
Manufacturer No:
BZV55B3V6 L1G
HK JDW NO:
799-BZV55B3V6 L1G
Datasheet:
BZV55B3V6 L1G
Description:
85Ohms ±2% 2μA @ 1V -65°C~175°C TJ DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Step5Bar-code shipping tag
BZV55B3V6 L1G
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
  • Supplier Device Package
    Mini MELF
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C TJ
  • Tolerance
    ±2%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    2μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 100mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    85Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    3.6V