  • BZV55C13 L1G
BZV55C13 L1G
advertisement
Manufacturer No:
BZV55C13 L1G
HK JDW NO:
799-BZV55C13 L1G
Datasheet:
BZV55C13 L1G
Description:
26Ohms ±5% 100nA @ 10V -65°C~175°C TJ DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Quantity:
In Stock : 11396
Step5Bar-code shipping tag
BZV55C13 L1G
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
  • Supplier Device Package
    Mini MELF
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C TJ
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 10V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 10mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    26Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    13V