  • BZV55C2V7 L1G
BZV55C2V7 L1G
advertisement
Manufacturer No:
BZV55C2V7 L1G
HK JDW NO:
799-BZV55C2V7 L1G
Package:
DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Datasheet:
BZV55C2V7 L1G
Description:
85Ohms ±5% 10μA @ 1V -65°C~175°C TJ DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Quantity:
In Stock : 17716
Step5Bar-code shipping tag
BZV55C2V7 L1G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
  • Supplier Device Package
    Mini MELF
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 10mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    85Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    2.7V