  • BZW04-145HR1G
BZW04-145HR1G
advertisement
Manufacturer No:
BZW04-145HR1G
HK JDW NO:
799-BZW04-145HR1G
Datasheet:
BZW04-145HR1G
Step5Bar-code shipping tag
BZW04-145HR1G
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, BZW04
  • Part Status
    Active
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Breakdown (Min)
    161V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    234V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    145V