  • BZX284-B27,115
BZX284-B27,115
advertisement
Manufacturer No:
BZX284-B27,115
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-BZX284-B27,115
Package:
SOD-110
Datasheet:
BZX284-B27,115
Description:
40Ohm ±2% 50nA @ 18.9V -65°C~150°C SOD-110
Step5Bar-code shipping tag
BZX284-B27,115
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOD-110
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 18.9V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.1V @ 100mA
  • Power - Max
    400mW
  • Impedance-Max
    40Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    27V