  • BZX284-B62,115
BZX284-B62,115
advertisement
Manufacturer No:
BZX284-B62,115
HK JDW NO:
318-BZX284-B62,115
Datasheet:
BZX284-B62,115
Description:
140Ohm ±2% 50nA @ 43.4V -65°C~150°C SOD-110
Step5Bar-code shipping tag
BZX284-B62,115
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Tolerance
    ±2%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 43.4V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.1V @ 100mA
  • Power - Max
    400mW
  • Impedance-Max
    140Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    62V