  • BZX384-C8V2/ZLX
BZX384-C8V2/ZLX
advertisement
Manufacturer No:
BZX384-C8V2/ZLX
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-BZX384-C8V2/ZLX
Description:
15Ohm ±5% 50nA @ 700mV -65°C~150°C SC-76, SOD-323
Step5Bar-code shipping tag
BZX384-C8V2/ZLX
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 700mV
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.1V @ 100mA
  • Power - Max
    300mW
  • Impedance-Max
    15Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    8.2V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Tolerance
    ±5%