  • BZX384B2V4-G3-08
BZX384B2V4-G3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZX384B2V4-G3-08
HK JDW NO:
884-BZX384B2V4-G3-08
Datasheet:
BZX384B2V4-G3-08
Purchasing and Inquiry
BZX384B2V4-G3-08 Overview
To supply this electrical device, reverse leakage current of 50μA @ 1V is required.Voltage (Tol) 2% is the maximum possible.A maximum reverse leakage current is reached at 50μA.This device should be operated with a 5mA working test voltage.
BZX384B2V4-G3-08 Features
reverse leakage current of 50μA @ 1V
50μA @ 1V is the maximum voltage (Tol)
Reverse leakage current reaches 50μA
the working test voltage to 5mA
minimal dynamic impedance is 5mA
BZX384B2V4-G3-08 Applications
Step5Bar-code shipping tag
BZX384B2V4-G3-08
  • Weight
    3.997283mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±2%
  • Max Power Dissipation
    200mW
    10
  • Reference Standard
    AEC-Q101
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    100Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50μA @ 1V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    50μA
  • Impedance-Max
    100Ohm
  • Reference Voltage
    2.4V
  • Zener Voltage
    2.4V
  • Voltage Tol-Max
    2%
  • Working Test Current
    5mA
  • Voltage Tolerance
    2%