  • BZX384C4V3-E3-08
BZX384C4V3-E3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZX384C4V3-E3-08
HK JDW NO:
884-BZX384C4V3-E3-08
Datasheet:
BZX384C4V3-E3-08
Purchasing and Inquiry
BZX384C4V3-E3-08 Overview
The reverse leakage current for this electrical device should be 3μA @ 1V.This value (Tol) represents the maximum voltage that can be supplied.Reverse leakage currents can reach 3μA.
BZX384C4V3-E3-08 Features
reverse leakage current of 3μA @ 1V
3μA @ 1V is the maximum voltage (Tol)
Reverse leakage current reaches 3μA
BZX384C4V3-E3-08 Applications
Step5Bar-code shipping tag
BZX384C4V3-E3-08
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    SC-76, SOD-323
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
    2016
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Impedance
    90Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3μA @ 1V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    3μA
  • Impedance-Max
    90Ohm
  • Test Current
    5mA
  • Reference Voltage
    4.3V
  • Zener Voltage
    4.3V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Voltage Tolerance
    5%