  • BZX79-C2V4,133
BZX79-C2V4,133
advertisement
Manufacturer No:
BZX79-C2V4,133
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
HK JDW NO:
554-BZX79-C2V4,133
Datasheet:
BZX79-C2V4,133
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZX79-C2V4,133
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
    DO-204AH, DO-35, Axial
  • Surface Mount
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2008
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
    WIRE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    BZX79C2V4
  • Pin Count
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    0.5W
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Power - Max
    400mW
  • Impedance-Max
    100Ohm
  • Reference Voltage
    2.4V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    2.4V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Working Test Current
    5mA