  • BZX84-C10/LF1R
BZX84-C10/LF1R
advertisement
Manufacturer No:
BZX84-C10/LF1R
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-BZX84-C10/LF1R
Datasheet:
BZX84-C10/LF1R
Description:
20Ohms ±5% 200nA @ 7V -65°C~150°C TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Quantity:
In Stock : 793910
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BZX84-C10/LF1R
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Supplier Device Package
    TO-236AB (SOT23)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    200nA @ 7V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    250mW
  • Impedance-Max
    20Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    10V