  • BZX84B10-HE3-08
BZX84B10-HE3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZX84B10-HE3-08
HK JDW NO:
884-BZX84B10-HE3-08
Datasheet:
BZX84B10-HE3-08
Purchasing and Inquiry
BZX84B10-HE3-08 Overview
An electrical device such as this requires reverse leakage current of 200nA @ 7V.Tol is the maximum voltage that can be supplied (2%).There is a maximum reverse leakage current that reaches 200nA.This device should be operated with a 5mA working test voltage.
BZX84B10-HE3-08 Features
reverse leakage current of 200nA @ 7V
200nA @ 7V is the maximum voltage (Tol)
Reverse leakage current reaches 200nA
the working test voltage to 5mA
minimal dynamic impedance is 5mA
BZX84B10-HE3-08 Applications
Step5Bar-code shipping tag
BZX84B10-HE3-08
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    3
  • Weight
    8.788352mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Impedance
    20Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    200nA @ 7V
  • Power Dissipation
    300mW
  • Max Reverse Leakage Current
    200nA
  • Impedance-Max
    20Ohm
  • Reference Voltage
    10V
  • Zener Voltage
    10V
  • Voltage Tol-Max
    2%
  • Working Test Current
    5mA
  • Voltage Tolerance
    2%