  • BZX84B13-HE3-08
BZX84B13-HE3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZX84B13-HE3-08
HK JDW NO:
884-BZX84B13-HE3-08
Datasheet:
BZX84B13-HE3-08
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZX84B13-HE3-08
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    3
  • Weight
    8.788352mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Impedance
    30Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 8V
  • Power Dissipation
    300mW
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Reference Voltage
    13V
  • Zener Voltage
    13V
  • Voltage Tol-Max
    2%
  • Working Test Current
    5mA
  • Voltage Tolerance
    2%